basic
  http://www.ostkantenbluesklubb.no/index.php?module=FormExpress&func=display_form&form_id=2  
 

 
 
  Hovedmeny
· Hjem

· Tips andre
· Linker
· Bli medlem
· Søk


  Aktuelt
· Nyheter
· Festivaler
· Konserter
· Blues på Radio
· Tidligere band
· Webshop
· Rampelys

  Om oss
· Årsmøte
· Styret
· Vedtekter
· Kontakt oss

 
Rampelys: EllenM Duo og Woodoo Jedis på Buckleys onsdag 31. mars kl 20.45
Rett før påska tar til kan alle musikkinteresserte få en knall opplevelse på Buckleys med EllenM Duo og Woodoo Jedis på scenen.
EllenM Duo
EllenM Duo
Buckleys onsdag 31. mars kl 20.45.

20 års aldersgrense. Gratis inngang.

20.45: EllenM Duo
22.00: Woodoo Jedis
20.45: EllenM Duo
EllenM Duo består av Ellen Marie Løkslid og Hallvar Høiberg.

De har deltatt i UKM i flere år, kom først til Landsmønstringen våren 2006 med bluesinnslaget ”Love Me Like A Man”, kompet av Hallvard på akustisk gitar. De har siden den gang spilt mye i duo. Videre ble de utvidet til en trio med Gunhild. De gjør jobber både som trio og som duo i dag. I kveld blir det som duo.

Tross sine unge år har de spilt på Notodden bluesfestival hele 4 ganger. Bl.a. har de vært support for Fleetwood Mac legenden Jeremy Spencer 2 ganger, en gang på Notodden (2007) og en gang på Suwalski bluesfestival (2008). I 2009 spilte de på nidaros bluesfestival og på Åmål bluesfestival.

Sommeren 2007 mottok de ett musikkstipend på 20 000 kr fra humanitærforeningen Lions under Notodden Blues Festival 07. Høsten 2008 mottok de også Willy Strandlis Minnefond musikkstipend på 20 000 kr.
I august 2009 spilte de inn vår første plate i Juke Joint Studio på Notodden med gjesteartister som bl.a. Knut Reiersrud. Smakebiter kan høres på hjemmesiden. De satser på en lansering til høsten
Woodoo Jedis her med Vidar Busk
Woodoo Jedis her med Vidar Busk
22.00: Woodoo Jedis
Woodoo Jedis er et ungt bluesrock- /rockeband med klare røtter i bluesen. De spilte sist på Oslo bluesklubbs superlørdag med knall respons. Da fikk de også jammet med Vidar Busk som man serpå bildet.

Woodo Jedis er:
Jonathan Kleven - vokal/gitar
Bendik Bergestig - gitar
Knærten Simonsen - trommer
Tobias Pfeil - bass
Japee Ihasee - saksofon
Rampelys - Et håndslag til ukjente band
Rampelys er et samarbeidsprosjekt mellom Østkanten Bluesklubb og Oslo Bluesklubb. Dette er en konsertserie der unge og nye artister skal få vise seg fram. Konsertene har vært avviklet på ulike scener i Oslo de siste årene, men fra 2009 er Buckleys fast vertskap for arrangementet.
Det arrangeres en konsert i måneden. Vi vil presentere 2 band hver kveld, hovedsakelig i blues- og rocksegmentet. Det tilbys ikke honorar, men det bør være en fin anledning for å vise seg fram for Oslo-publikummet. Vi vil ha gratis inngang slik at flest mulig kommer og får med seg artistene. Klubbene og Buckleys vil drive en aktiv markedsføring av konsertene.

Flere av bandene som har spilt på Rampelys har fått betalte spillejobber hos klubbene eller hos Buckleys i etterkant. Eksempler på band som har vært innom er Shuffle Service, Norma Sass, Emmet Brown, Jonny Rock Group og Jens Carelius.

Oppdatert Tirsdag, Mars 23, 2010

Relaterte linker:
www.myspace.com/ellenmariehallvard

 

 

 
  News Feed
Bullet7Skribenter på bluessiden.com
Dessverre har administrator...
Bullet7NBU-samling i Bodø
Norsk Bluesunion har i helgen...
Bullet79 av 10 vil tilbake til Hove
Publikum som besøkte...
Bullet7Gir ut plate i Texas
Countryartisten Morten Vestly...

  Language


English Norsk

 
Design by: KaiSin.com © 2005
 
login

http://www.bluesnews.no/  

Enter your copyright notice or anything that should display on every page. HTML is allowed.